Projektai

Projektas “Medinės architektūros paveldo muziejaus Vilniuje, Polocko g. 52, sukūrimas”

2019 m. pradėtas vykdyti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos bei Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamas projektas Medinės architektūros paveldo muziejaus Vilniuje, Polocko g. 52, sukūrimas.

Projekto metu siekiama sutvarkyti pastatą – unikalios medinės XIX a. architektūros pavyzdį, puoštą išskirtine menine drožyba – bei užtikrinti kultūros paveldo ir infrastruktūros objekto patrauklumą ir prieinamumą visuomenei įsteigiant jame Medinės miesto architektūros muziejų (MMAM).

Projektas finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos bei Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.

Daugiau informacijos apie projektą ČIA.

Projektas “Vilniaus istorinio centro ir jo priemiesčių medinės architektūros objektų TOP 10”

2019 m. pradėtas vykdyti Lietuvos kultūros tarybos, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos bei Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos finansuojamas projektas Vilniaus istorinio centro ir jo priemiesčių medinės architektūros objektų TOP 10.

Projekto metu organizuojamas konkursas, kurio tikslas – atkreipti dėmesį į sparčiai nykstančius ir niokojamus medinius miesto pastatus, pristatyti juos kaip integralią Vilniaus miestovaizdžio dalį. Tikimasi, kad konkursas susilauks vilniečių ir miesto svečių dėmesio, didins medinių pastatų matomumą, skatins telktis Vilniaus medinių pastatų savininkų ir gyventojų bendruomenes bei išsaugoti jiems svarbius medinukus. Konkurse dalyvauja muziejaus ir Kultūros paveldo centro specialistų atrikti 50 medinių Vilniaus pastatų, įtrauktų ir dar neįtrauktų į Kultūros vertybių registrą.

PLAČIAU APIE KONKURSĄ IR JO REZULTATUS

Projektas “Medinės architektūros paveldo elementų ir stalių dirbinių apmatavimų katalogas”

2019 m. pradėtas vykdyti Lietuvos kultūros tarybos, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos bei Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos finansuojamas projektas Medinės architektūros paveldo elementų ir stalių dirbinių apmatavimų katalogas.

Projekto metu paruoštas ir elektroninis bei spausdintas leidinys „Žvėryno medinių namų langų, apvadų ir dailylenčių katalogas“, kuriame pristatoma Žvėryno medinių namų architektūrinių elementų apmatavimų informacija, papildyta gausiomis fotografijų ir archyvinių dokumentų iliustracijomis. Leidinys aktualus architektūros ir paveldosaugos specialistams, ieškantiems informacijos, susijusios su medinių namų autentiškumo išsaugojimu, bei medžio meistrams, siekiantiems atkurti kuo tikslesnius jau sunykusius medinių namų elementus.

Apmatavimų informacija DWG formatu saugoma MMAM.

ŽVĖRYNO MEDINIŲ NAMŲ LANGŲ, APVADŲ IR DAILYLENČIŲ KATALOGAS