Naujienos,  Projektai

Atradimų kambarys muziejuje

Medinės miesto architektūros muziejus savo erdves lankytojams atvers 2022-aisiais, o kartu su medine architektūra pakvies susipažinti ir jauniausius muziejų lankytojus – ikimokyklinio amžiaus vaikus.
Kuriant muziejų ekspozicijas plačiai lankytojų auditorijai sudėtinga atsižvelgti ir į mažiausių muziejaus lankytojų poreikius, tačiau MMAM siekia į aktyvų pažinimą įtraukti ir ikimokyklinio bei pradinio mokyklinio amžiaus vaikus, bei vaikus, turinčius regos negalią.

Muziejus, bendradarbiaudamas su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centru bei Lietuvos aklųjų ir silpnaregių asociacija, įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą “Atradimų kambarys Medinės miesto architektūros muziejuje”, kurio tikslas – sukurti aplinką vaikų savarankiškai pažinčiai su medine architektūra bei jos elementais. Su partnerių pagalba MMAM edukacinės užduotys ir speciali muziejaus erdvė bus pritaikyta vaikams, turintiems regos negalią – atradimų kambaryje akcentuojant pažinimą ne tik stebint, bet taip pat sužadinant kitus pojūčius: lytėjimą, garsą, kvapą. Toks visomis juslėmis grįstas pažinimas, apjungiantis kelis pojūčius, leis ikimokyklinio amžiaus vaikams patirti medinę architektūrą ir pažinti rečiau pastebimus medinės architektūros aspektus.

Medinės miesto architektūros muziejuje esate laukiami vis!

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.