Naujienos

Medinės miesto architektūros muziejus atveria duris lankytojams

Tarptautinės muziejų dienos proga Medinės miesto architektūros muziejus atveria savo duris lankytojams! 

2022 m. gegužės 18 dieną muziejus kviečia apsilankyti ir pamatyti rekonstruotą muziejaus  pastatą bei naują ekspoziciją, pristatančią medinės architektūros paveldą Vilniuje, medinių pastatų statymo technologijas bei atrasti pasaulyje populiarėjančią šiuolaikinę medinę architektūrą.

Atidarymo dieną lankytojai turės unikalią galimybę pastatą ir jame esančią ekspoziciją aplankyti lydimi muziejų kūrusių žmonių.

„Vilniaus plano“ projektuotojai ir pastato Polocko g. 52 rekonstrukcijos projekto autoriai Vincas Brezgys ir Rūta Astasevičiūtė dalinsis savo žiniomis ir patirtimi bei papasakos apie  pastato tvarkybos darbų planavimo ir įgyvendinimo procesą, unikalius sprendimus, priimtus siekiant išsaugoti kuo autentiškesnį pastato interjerą ir išorinį vaizdą. 

Preciziško tikslumo ir meilės paveldui reikalaujančius medžio meistrų komandos darbus pastatys pastato medinių architektūrinių elementų restauravimo ir atkūrimo darbus atlikę meistrai Saulius Sakalas ir Mindaugas Ratavičius.

Ekspozicijos koncepcijos ir dizaino projekto autorių MB „Baukas“ architektai Edita Bružikaitė ir Mantas Čekaitis atskleis kokius galvosūkius teko išspręsti ir kokius iššūkius įveikti, norint architektūros temą pristatyti nedidelėje muziejaus erdvėje.

Medinės miesto architektūros muziejaus darbuotojai Indrė Užuotaitė ir Vilius Mateika lankytojams pristatys pastato tvarkybos rezultatus ir ekspozicijas bei pasidalins ekspozicijos turinio kūrimo metu surinktomis žiniomis ir atradimais.

MEDINĖS MIESTO ARCHITEKTŪROS MUZIEJAUS ATIDARYMO PROGRAMA
2022 M. GEGUŽĖS 18 D.

10.00 val. Kaspino kirpimo ceremonija ir Medinės miesto architektūros muziejaus atidarymas. Ceremoniją veda Saulius Pilinkus.

12.00 val. Ekskursija po muziejų su ekspozicijos koncepcijos ir dizaino projekto autoriais – MB “Baukas” architektais Edita Bružikaite ir Mantu Čekaičiu. BŪTINA REGISTRACIJA: https://forms.gle/eRB1KMgmiN5F9nwr6

14.00 val. Ekskursija po muziejų su MMAM muziejininkais Indre Užuotaite ir Viliumi Mateika. BŪTINA REGISTRACIJA: https://forms.gle/oavnFJfNHHsifBUQA

16.00 val. Susitikimas ir muziejaus lankymas su pastato tvarkybos projekto autoriais  – „Vilniaus plano“ architektais Vincu Brezgiu ir Rūta Astasevičiūte. BŪTINA REGISTRACIJA: https://forms.gle/pS4DCV2tXN8WYsZS7

17.00 val. Susitikimas ir muziejaus lankymas su pastatą tvarkiusiais medžio meistrais: Sauliumi Sakalu, Mindaugu Ratavičiumi. BŪTINA REGISTRACIJA: https://forms.gle/5Lfekp78VMdMiBHQ6

19.00 val. Ekskursija po muziejų su MMAM muziejininkais Indre Užuotaite ir Viliumi Mateika. BŪTINA REGISTRACIJA: https://forms.gle/oavnFJfNHHsifBUQA

Atidarymo dieną muziejus dirbs iki 20 val.

Muziejaus darbo laikas 2022 m. gegužės 19-20 d. 10-18 val.

2022 m. gegužės 21 d. 13-18 val.

Medinės miesto architektūros muziejus sukurtas įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės administracijos bei Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamą projektą Medinės architektūros paveldo muziejaus Vilniuje, Polocko g. 52, sukūrimas.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE PROJEKTĄ

Leave a Reply

Your email address will not be published.