Projektai

Projektas “Medinės architektūros paveldo muziejaus Vilniuje, Polocko g. 52, sukūrimas”

2019 m. pradėtas vykdyti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos bei Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamas projektas Medinės architektūros paveldo muziejaus Vilniuje, Polocko g. 52, sukūrimas.

Projekto metu siekiama sutvarkyti pastatą – unikalios medinės XIX a. architektūros pavyzdį, puoštą išskirtine menine drožyba – bei užtikrinti kultūros paveldo ir infrastruktūros objekto patrauklumą ir prieinamumą visuomenei įsteigiant jame Medinės miesto architektūros muziejų (MMAM).

Projektas finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos bei Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.

Daugiau informacijos apie projektą ČIA.

DOORS – Digital Incubator for museums

Medinės miesto architektūros muziejus kartu su kitomis 127 Europos kultūros įstaigomis dalyvavo ES finansuojamos programos “DOORS – Digital Incubator for museums” atrankoje. Ši programa suteikia galimybę vykdyti mažų ir vidutinio dydžio muziejų skaitmeninę transformaciją, bendradarbiauti su kitomis Europos kultūros institucijomis bei tarptautiniais ekspertais.   

MMAM yra vienas iš 40 dalyvių po komisijos vertinimo priimtų į pirmąjį projekto etapą. Pirmojo etapo metu vyks skaitmeninės transformacijos ekspertų kuruojamos dirbtuvės, skirtos  tobulinti programos dalyvių paraiškas. 20 dalyvių  bus atrinkti į antrąjį programos etapą, kurio tikslas – padedant profesionalams, įgyvendinti savo projektą.  MMAM rengiamos paraiškos rezultatas – skaitmeninis medinės architektūros centras, kuris apjungs medinių namų savininkams ir gyventojams aktualią informaciją (video pamokas, dalykinę literatūrą ir profesionalų patarimus, meistrų kontaktų duomenų bazę, informaciją apie vykstančias praktines dirbtuves, bei medinių statinių architektūrinių elementų elektroninę parduotuvę) vienoje viešai prieinamoje vietoje.

Projektas “Atradimų kambarys Medinės miesto architektūros muziejuje”

Medinės miesto architektūros muziejus, bendradarbiaudamas su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centru bei Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, įgyvendina projektą ATRADIMŲ KAMBARYS MEDINĖS MIESTO ARCHITEKTŪROS MUZIEJUJE, kurio metu Medinės miesto architektūros muziejuje bus įkurta edukacinė erdvė ikimokyklinio amžiaus vaikams bei vaikams turintiems regos negalią. Šioje erdvėje vaikai galės savarankiškai ir betarpiškai susipažinti su medinei architektūrai būdingais architektūros elementais bei medžiagomis ir jų savybėmis.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projektas “Vilniaus istorinio centro ir jo priemiesčių medinės architektūros objektų TOP 10”

2019 m. pradėtas vykdyti Lietuvos kultūros tarybos, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos bei Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos finansuojamas projektas Vilniaus istorinio centro ir jo priemiesčių medinės architektūros objektų TOP 10.

Projekto metu organizuojamas konkursas, kurio tikslas – atkreipti dėmesį į sparčiai nykstančius ir niokojamus medinius miesto pastatus, pristatyti juos kaip integralią Vilniaus miestovaizdžio dalį. Tikimasi, kad konkursas susilauks vilniečių ir miesto svečių dėmesio, didins medinių pastatų matomumą, skatins telktis Vilniaus medinių pastatų savininkų ir gyventojų bendruomenes bei išsaugoti jiems svarbius medinukus. Konkurse dalyvauja muziejaus ir Kultūros paveldo centro specialistų atrikti 50 medinių Vilniaus pastatų, įtrauktų ir dar neįtrauktų į Kultūros vertybių registrą.

PLAČIAU APIE KONKURSĄ IR JO REZULTATUS

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projektas “Medinės architektūros paveldo elementų ir stalių dirbinių apmatavimų katalogas”

2019 m. pradėtas vykdyti Lietuvos kultūros tarybos, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos bei Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos finansuojamas projektas Medinės architektūros paveldo elementų ir stalių dirbinių apmatavimų katalogas.

Projekto metu paruoštas ir elektroninis bei spausdintas leidinys „Žvėryno medinių namų langų, apvadų ir dailylenčių katalogas“, kuriame pristatoma Žvėryno medinių namų architektūrinių elementų apmatavimų informacija, papildyta gausiomis fotografijų ir archyvinių dokumentų iliustracijomis. Leidinys aktualus architektūros ir paveldosaugos specialistams, ieškantiems informacijos, susijusios su medinių namų autentiškumo išsaugojimu, bei medžio meistrams, siekiantiems atkurti kuo tikslesnius jau sunykusius medinių namų elementus.

Apmatavimų informacija DWG formatu saugoma MMAM.

ŽVĖRYNO MEDINIŲ NAMŲ LANGŲ, APVADŲ IR DAILYLENČIŲ KATALOGAS

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.